Повернутись до новин
19 липня, 2021
Введення корпоративного управління дозволить оборонним підприємствам залучати інвестиції

"Ефективна промисловість для обороноздатності" — таку тему має цьогорічний Львівський безпековий форум, який уп’яте зібрав експертів на своєму майданчику, повідомляє "Голос України". Конференція пройшла за підтримки НАКО.

Презентував своє бачення ситуації гендиректор ДК "Укроборонпром" Юрій Гусєв. Майбутній розвиток концерну він бачить за інвестиціями у високотехнологічні безпілотні системи, створення замкнених ланцюжків виробництва таких систем, фінансування розробки кіберзброї. "Це майбутнє оборонно-промислового комплексу і глобально, й України як частини цього глобального ринку", — підкреслив Ю. Гусєв. Найближчі десятиліття війна залишатиметься змаганням не лише економік, а й інтелекту, і перемагатимуть ті країни, де технологічність зброї буде вища, переконаний він.

Розв’язати значну частину наявних нині проблем, каже Ю. Гусєв, допоможе нещодавно ухвалений парламентом законопроект № 3822. Він є фундаментом для створення нових інституцій і перезавантаження державного оборонно-промислового комплексу. Він пояснив, що документ створює умови для залучення інвестицій, убезпечує оборонні підприємства від корупційних ризиків та прямого політичного впливу. Натомість підприємства отримують змогу об’єднувати майно, ресурси та технології. Майже сотня таких підприємств зможуть здійснити програми оздоровлення.