Повернутись до новин
1 грудня, 2022
Ми можемо вжити заходів, щоб Росія та Іран не отримували західні технології для виробництва зброї – Олена Трегуб
Як комплектуючі західного виробництва потрапили до іранських бойових безпілотників? Тих безпілотників, якими Росія б’є по Україні. Як тільки ми з’ясуємо це, ми зможемо вжити заходів, щоб завадити росії та Ірану отримувати західні технології для виробництва зброї. Про це в інтерв'ю The Wall Street Journal заявила виконавчий директор НАКО Олена Трегуб.

"Ми були здивовані. Ми знаємо, як Іран відгукується про США, і в той же час вони закуповують більшість компонентів для своєї зброї", - сказала вона. Як з'ясувала НАКО, у двох типах безпілотників іранського виробництва, збитих над територією України (Шахед-136 і Мохаджер-6), використовують продукцію виробництва США, Канади, Японії та інших демократичних країн.

«Деякі компоненти позначені «Зроблено в США» або «Зроблено в Японії». Але деякі мають серійні номери, і ми можемо простежити постачальників. Вони зробили роботу на так сяк, намагаючись приховати походження компонентів цих дронів. Можливо, деякі компанії не приділяли належної уваги відстеженню своїх користувачів. Можливо, це "просто бізнес". Але для жертв агресії це символічно. Тому дослідження має величезний інтерес», – зазначила Олена Трегуб.

«Ми хочемо чітко відповісти на питання, звідки надходять ці частини, щоб ми могли ідентифікувати компанії. Ми листуємося з багатьма, і деякі співпрацюватимуть з нами, щоб розслідувати, хто продає ці частини до Ірану», – додала вона.

Олена Трегуб підкреслила, що ці безпілотники допомагають Росії ізавдати серйозної шкоди українській критичній інфраструктурі. Ці безпілотники використовуються в комплексі з російськими ракетами. Вони влучили в будівлі в Дніпрі та Київській області, загинули люди.

Коштують такі дрони дуже недорого. «Балістичні ракети коштують сотні тисяч доларів, а наприклад «Шахед» коштує десять тисяч доларів. І ми повинні використовувати ракети, які коштують дорожче, щоб збивати ці безпілотники», – сказала вона.

Послухати подкаст можна тут