Повернутись до новин
25 жовтня, 2021
Закон “Про Службу безпеки України” планують розглянути на початку листопада

Законопроєкт №3196-д “Про Службу безпеки України” може пройти друге читання вже на початку листопада. Про це повідомила членкиня парламентського комітету з питань нацбезпеки Ірина Верещук.
У проєкті є велика кількість правок, тому вивчають його дуже ретельно, - каже Верещук. Але запевнила, що затягувати не планують, бо закон має набути чинності вже у січні 2022 року.
Законопроєкт передбачає ліквідацію спецпідроздів Служба безпеки України по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю та посилення контррозвідувальної й антитерористичної діяльності служби. “Ми вважаємо, що вся економіка має бути прибрана від СБУ – вона має стати спецслужбою, яка займатиметься, наприклад, контртерористичними заходами. “Альфа”, яка є при СБУ, повинна мати інструменти для здійснення своєї професійної роботи”, – зазначила Верещук.
Втім, Незалежна антикорупційна комісія - НАКО - NAKO вже неодноразово звертала увагу на корупційні ризики у цьому законопроєкті і ризики, пов'язані з обмеженням доступу до інформації. Цей документ передбачає надмірну засекреченість, тобто продовжує суто радянську традицію відносин між суспільством та державою в питаннях доступу до інформації.
Наголошуємо, що у законі мають бути передбачені дієві механізми громадського контролю за діяльністю спецслужби, створені надійні канали повідомлення про можливі корупційні правопорушення чи порушення прав людини з боку СБУ. Більше можна прочитати за посиланням

Фото - з сайту політичної партії "Слуга народу"