Повернутись до новин
3 грудня, 2021
Забагато корупції: законопроект №5716 не може забезпечити військовослужбовців житлом
Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало висновок за результатами антикорупційної експертизи законопроєкту №5716 «Про забезпечення житлом військовослужбовців та членів їх сімей із залученням недержавних коштів та передачу земель в оренду, відчуження майна». Він має закрити чергу військовослужбовців на житло, у якій стоять 45 тис. осіб. Але, на переконання НАЗК, не вирішує цієї проблеми і містить корупційні ризики.
В ньому пропонують забезпечувати військовослужбовців житлом за рахунок продажу нерухомості та земельних ділянок Міноборони. Втім, на думку експертів НАКО, він не вирішує проблему, а регулює процедури організації аукціонів, виділення земельних ділянок, відчуження нерухомого майна та передачі земель оборони в оренду. Тепер на ці висновки пристали і в НАЗК. 
Для будівництва житла планують залучати інвесторів.
Агентство, зокрема,  говорить, що у проєкті: 
– невизначений ані статус, ані склад, ані порядок формування комісій для проведення конкурсів з відбору інвесторів; 
– незрозуміло, як визначатимуть переможців;
– нерегульований порядок розрахунку частки житла військовослужбовців, яку мають передавати замовнику;
– невизначені критерії відбору земельних ділянок для реалізації проєктів забудови;
– є можливість проведення повторного аукціону за наявності менш як двох учасників.
НАЗК говорить, що зацікавлені особи можуть ініціювати проведення конкурсу з відбору інвестора для реалізації проєкту забудови будь-якої ділянки, що належить до земель оборони, а службові особи виділятимуть їх за хабарі.
Положення законопроєкту дозволяють укласти інвестиційний договір про будівництво житла для військовослужбовців в Києві та виконати його достроково, просто передавши квартири, вже збудовані в будь-якому іншому місті. Свого часу саме так військовослужбовці Нацгвардії недоотримали житло в центрі Києва і були “вислані” на околиці міста. 
Нагадаємо, НАКО детально проаналізувала цей законопроєкт і виявила цілу низку корупційних ризиків.Серед них ризики недоброчесної конкуренції, надто широкі повноваження органів державної влади, відсутність запобіжників від фінансових зловживань, неврегульоване використання коштів, одержаних від операцій з майном тощо.
Фото - зайту Міністерства оборони України