Повернутись до новин
20 січня, 2023
Заступник глави ОП у Давосі запевнив, що приватна власність в Україні недоторкана

Приватна власність в Україні недоторканна. І єдиною причиною вилучення в листопаді 2022 року в держвласність кількох підприємств у рамках закону про воєнний стан була загроза національній безпеці. Зокрема, "Мотор Січ" постачала двигуни росії. 

На цьому під час світового економічного форуму у Давосі наголосив заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма. 

"Єдина причина, чому був застосований закон про воєнний стан до окремих компаній, – величезний ризик для національної безпеки. Усе абсолютно прозоро, і не треба спекулювати на законі про воєнний стан: він застосовуватиметься лише у випадках ризику для національної безпеки", – цитує його "Інтерфакс-Україна".

НАКО неодноразово звертала увагу на загрозу національній безпеці України через вплив російських агентів на роботу окремих стратегічних підприємств. І публічно говорила про те, що власник “Мотор Січі” В’ячеслав Богуслаєв виступає за інтереси росії і висловлювалася на користь націоналізації підприємства, нагадує виконавча директорка НАКО Олена Трегуб.

При чому сама держава, її правоохоронні органів тощо, робила мало справді рішучих кроків, які мали б присікати діяльність таких осіб, зволікала із цим.  

“На жаль, це показує, наскільки корупціонери і російські агенти сплелися в одну мережу. І такі люди ще досі зберігаються у політиці, ОПК та інших секторах. І це показує, що корупція грає на руку росії і росія зацікавлена, щоб у нас по максимуму було таких корупціонерів, які часто одночасно є російськими агентами впливу”, зазначила Олена Трегуб у інтерв’ю телеканалу “Ми - Україна”.

Нагадаємо, 5 листопада 2022 року ставка верховного головнокомандувача вирішила на час воєнного стану вилучити у власність держави як військове майно акції "Мотор Січі", "Укрнафти" та "Укртатнафти" (за винятком частки НАК "Нафтогаз України"), "АвтоКрАЗу" та "Запоріжтрансформатору". Що й було здійснено 6 листопада після врегулювання процедури Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку.