Повернутись до новин
15 липня, 2021
Житло "з душком"

Журналісти "Слідство.Інфо" проаналізували декларації топ-посадовців відомств Міністерства внутрішніх справ та побачили, що кілька з них за останні роки отримали службове житло. Вони намагалися розібратися, за якими критеріями купується та розподіляється житло у МВС. У відомстві їм не відповіли.

Аналізуючи дані про купівлю-продаж квартир з відкритих джерел, журналісти з’ясували, що для правоохоронного міністерства діє окремий порядок закупівлі житла, у якому чимало прогалин. Ретельніший аналіз дозволив їм встановити, що нерідко МВС купує квадратні метри у фігурантів своїх же кримінальних проваджень. А іноді — у сватів своїх працівників та народних депутатів.

Аналітик Незалежної антикорупційної комісії Олександр Саєнко розповів "Слідству.Інфо", що прописані постановою умови публікації оголошень про конкурси на купівлю нерухомості для працівників МВС є дуже загальними і можуть сприяти порушенням.

"Це створює передумови для звуження кола учасників та участі у конкурсі заздалегідь визначених осіб фізичних або юридичних. Це також є передумовою для свавілля з боку відповідальних за закупівлі осіб, — зазначив Саєнко, — при цьому, (у постанові, — ред.) повністю відсутні вимоги до оприлюднення результатів. Тобто неможливо побачити, за якою ціною, якого метражу придбане житло і чи відповідає процедура нормі Постанови".

Олександр Саєнко розповів, що з появою у 2015 році закону "Про публічні закупівлі" — а, відтак, й інструменту ProZorro — ситуація з держзакупівлями помітно покращилася. Однак щодо закупівлі житла — тут нічого не змінилося, оскільки дія нового законодавства не поширюється на купівлю житла.