Повідомити про корупцію

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони на першому етапі своєї роботи зосереджується на подоланні корупції у Міністерстві оборони України (у сфері забезпечення житлом військовослужбовців, медичного постачання Збройним силам України, закупівлі озброєння, міжнародної технічної допомоги), а також у державному концерні “Укроборонпром“.

Якщо ви зіштовхнулися з корупцією у цих структурах, ви можете повідомити нам про неї анонімно та безпечно, надіславши докази корупції через систему повідомлень Хабардокс xabardocs.org.

Що таке Хабардокс?

Це високоефективна інформаційна система захисту повідомлень, які надсилають викривачі. Комбінація програм шифрує вашу інформацію, захищаючи її від втручання сторонніх осіб. За допомогою Хабардокс викривач залишається анонімним.

Яким чином Хабардокс гарантує повну анонімність?

Програма шифрує листи на стадії завантаження, тому державні органи, інтернерт-провайдери та адміністратори Хабардокс не можуть переглядати ваші повідомлення. Розшифрувати листи може лише кінцевий одержувач. Дані надійно захищені: для недопущення конфіскації серверів компоненти програми встановлені на віртуальних машинах за межами України, подалі від Кремля (Амстердам, Франкфурт, Лондон, Сінгапур). Надані матеріали та історія листування автоматично видаляються через короткий проміжок часу.

Як Хабардокс пов’язаний із НАКО?

НАКО співпрацює з Хабардокс на підставі договору і гарантує дотримання усіх принципів роботи системи Хабардокс.

Хто отримає цю інформацію?

Надсилаючи докази корупції у сфері оборони на Хабардокс, обирайте НАКО у якості адресата. Ваше повідомлення отримає представник Комітету, який має власний ключ для розшифрування завантажених файлів.

Як буде використовуватися надана інформація?

Надана інформація буде використовуватися для оцінки корупційних ризиків в оборонному секторі. Спираючись на аналітичні дослідження корупційних ризиків у діяльності Міноборони та на підприємствах оборонно-промислового комплексу, НАКО вимагатиме від державних оборонних структур  прозорості та підзвітності перед суспільством, надаватиме рекомендації із протидії корупції і здійснюватиме громадський контроль за їхнім впровадженням.*

Як повідомити про корупцію?

  1. Перейдіть на сторінку Хабардокс – xabardocs.org.
  2. На сторінці Хабардокс натисніть на оранжеву клавішу “Надати докази корупції”.
  3. Після цього оберіть “Рівень захисту”.
  4. Обравши прийнятний для вас “Рівень захисту”, дотримуйтесь інструкцій, які надано на сайті.

*НАКО не займається розслідуванням окремих випадків корупції.