Повідомити про корупцію

Незалежний Антикорупційний комітет з питань оборони на першому етапі роботи спрямовує свою діяльність на подолання корупції у Міністерстві оборони України (у сфері забезпечення житлом військовослужбовців, медичного постачання Збройним силам України, закупівлі озброєння, міжнародної технічної допомоги), а також у Державному концерні “Укроборонпром“.

Якщо ви зіткнулися з корупцією у цих структурах, повідомте про неї анонімно та безпечно, надіславши докази через систему повідомлень Хабардокс xabardocs.org.

 

Що таке Хабардокс?

Це високоефективна інформаційна система захисту повідомлень, які надсилають викривачі. Комбінація програм шифрує вашу інформацію, захищаючи її від втручання сторонніх людей. Використовуючи Хабардокс, викривач корупції може залишатися анонімним.

Чому система Хабардокс гарантує повну анонімність викривачам?

Програма шифрує листи на стадії завантаження. Таким чином, державні служби, провайдери Інтернет чи адміністратори Хабардокс не мають можливості відстежити зміст повідомлення. Листи може розшифрувати лише кінцевий одержувач. Дані також важкодоступні фізично – для безпеки від конфіскації серверу компоненти Хабардокс встановлені на віртуальні машини за межами України і далеко від Кремля (Амстердам,Франкфурт, Лондон, Сінгапур). Надані матеріали автоматично видаляються через короткий термін – історії листування не залишається.

Як Хабардокс пов’язаний із НАКО?

НАКО співпрацює з Хабардокс на основі укладення договору та гарантує дотримання усіх принципів роботи системи Хабардокс.

Хто отримає цю інформацію?

Надсилаючи докази корупції у сфері оборони на Хабардокс, обирайте НАКО у якості адресата. Ваше повідомлення отримає представник Комітету, який має власний ключ для розшифрування файлів, завантажених на Хабардокс.

Як ця інформація буде використана?

Надана викривачами інформація буде використана для оцінки корупційних ризиків в оборонному секторі. Опираючись на аналітичні дослідження корупційних ризиків у діяльності Міноборони та на підприємствах оборонно-промислового комплексу, НАКО вимагатиме від державних оборонних структур  прозорості та підзвітності перед суспільством, надасть рекомендацій по протидії корупції і здійснюватиме громадський контроль за їх впровадженням.*

Як повідомити про корупцію?

  1. Перейдіть на сторінку Хабардокс – xabardocs.org.
  2. На сторінці Хабардокс натисніть на оранжеву клавішу “Надати докази корупції”.
  3. Після цього оберіть “Рівень захисту”.
  4. Обравши прийнятний для вас “Рівень захисту”, слідуйте інструкціям, які надано на сайті.

*НАКО не займається розслідуванням окремих кейсів викривачів.