7
Зараз в Україні у черзі на отримання службового та постійного житла знаходяться приблизно 47 тисяч сімей військовослужбовців. Які заходи Ви плануєте вжити для вирішення цієї проблеми?
Дійсно, забезпечення солдата житлом - найбільш гостра проблема у секторі безпеки і оборони. Тільки у Збройних Силах на квартирному обліку перебуває близько 47 тис. осіб. Коли я був на посаді міністра оборони у 2005-2007 роках, наша команда побудувала найбільше квартир для військових – 12 642. Протягом 2011-2017 років Міноборони мало побудувати (придбати) понад 45 тис. квартир. Але за сім років військовослужбовці отримали 4618 помешкань.
Тому у найкоротші строки буде розроблено нову Комплексну програму забезпечення житлом військових із реалістичними джерелами фінансування та застосуванням механізмів кредитування. Військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, будуть забезпечені службовим житлом, зокрема, за рахунок інвестиційного будівництва на ділянках Міноборони. Військовослужбовців з вислугою понад 20 років забезпечать квартирами через накопичувальні цільові програми, довгострокове та іпотечне кредитування.
2. Буде створено Фонд службово-посадового житла – цілісних комплексів, збудованих з урахуванням реформування ЗСУ та їх потреб. Це житло буде зареєстроване у місцевих органах влади, його не можна буде передавати у постійне користування військовослужбовцям.
3. При будівництві житла для військовослужбовців інвестори, які десятиліттями не виконували своїх зобов'язань перед Міноборони, або розрахуються у найкоротші терміни, або повернуть ділянки, які їм передавалися для будівництва.
4. Будуть ліквідовані умови отримання надприбудків для будівельних компаній за рахунок Міноборони.
5. Будуть визначені механізми довгострокового кредитування будівництва - до 20 років з погашенням за рахунок коштів бюджету, з урахуванням вислуги років, та іпотечного кредитування до 15 років зі ставкою до 3% річних і обов'язковим власним внеском позичальника до 15% вартості придбання житла - для військовослужбовців.
6. Відбір конкурсних пропозицій щодо придбання житла на умовах пайової участі та на вторинному ринку здійснюватиметься виключно через електронну систему закупівель.
7. Буде забезпечено фактичний облік військовослужбовців та осіб, звільнених у запас або відставку, які потребують поліпшення житлових умов. Військовослужбовці ЗСУ, ті, хто вже звільнений зі служби, члени їх сімей, включаючи членів сімей тих, хто загинув, зник безвісти під час проходження служби, будуть забезпечені житлом.
8. Буде встановлено жорсткий контроль за розподілом житлових приміщень у гарнізонах Збройних Сил.