Насіров Роман Михайлович
Самовисування
Про євроатлантичну інтеграцію
1
До якої міри, на Ваш погляд, корупція у секторі оборони становить перешкоду євроатлантичній інтеграції України? Якщо Вас буде обрано Президентом України, якими будуть Ваші кроки з її подолання?
Масштаби корупції в Україні на сьогодні вже становлять загрозу національній безпеці і, безумовно, перешкоджають інтеграції нашої держави до євроатлантичних структур. Відповідно, подолання корупції, в тому числі у секторі безпеки та оборони, є одним із основних напрямків моєї програми. Крім того, корупція перешкоджає, гальмує розвиток української економіки, що у свою чергу віддаляє нашу державу від вступу до ЄС і НАТО. Тільки сильна економіка може побудувати сильну сучасну армію і стати бажаним партнером для Альянсу. Для подолання корупції необхідно вдосконалити антикорупційне законодавство, забезпечити верховенство права, здійснити аудит антикорупційних органів, запровадити презумпцію винуватості для чиновників.
Про секретність у національній безпеці
2
Певний рівень секретності у питаннях національної безпеки є важливим для кожної країни, проте надмірна засекреченість може сприяти поширенню корупції та зловживанню владою. Чи вважаєте Ви, що необхідно надавати більше доступу до інформації у сфері оборони, і якщо так, то як Ви пропонуєте це робити?
Певний рівень секретності необхідний. Це стосується Стратегічних документів, планів та програм. В той же час потрібно переглянути критерії та підходи до засекречування інформації з огляду на те, що саме відсутність у суспільства доступу до інформації породжує корупційні ризики. Фінансове забезпечення, державне оборонне замовлення мають контролюватися парламентом. Парламентський контроль + відповідальність посадових осіб.
Про оборонні закупівлі
3
Дієва система закупівель, яка забезпечує ефективне використання коштів і гарантує, що військовослужбовці мають усе необхідне, відповідає інтересам всіх українців. Як Ви пропонуєте зменшувати корупцію у сфері оборонних закупівель?
Закритість інформації породжує корупцію в системі оборонних закупівель. Відкритість процесу, контроль та відповідальність змінять ситуацію. Впровадження системи PROZORRO продемонструвало значний прогрес, хоча система потребує суттєвого доопрацювання з точки зору контролю якості, критеріїв відбору учасників. Потрібно також впроваджувати сучасні технологічні рішення, електронні майданчики.
Про Укроборонпром
4
Укроборонпром становить велику частину сектору оборони України. Які заходи Ви плануєте вжити, щоб забезпечити ефективне управління цим концерном?
Всебічний аудит всієї структури Укроборонпрому, після аудиту – відповідні організаційні та управлінські рішення. Приватизація неефективних та збиткових підприємств. Перегляд стратегії концерну з точки зору стандартів НАТО. Орієнтація у стратегії на забезпечення армії надсучасним озброєнням.
Про торгівлю з непідконтрольними територіями
5
Легальна або нелегальна торгівля з непідконтрольними територіями (Донбас та Крим) створює корупційні ризики, зокрема, і в армії. Як Ви плануєте вирішувати цю проблему?
Потрібно щодня працювати над тим, щоб припинити війну та повернути наші території та громадян до складу України. Для цього, окрім дипломатичних та політичних засобів нам потрібно розвивати українську економіку. В той же час, необхідна жорстка відповідальність та нова кадрова політика для мінімізації таких явищ.
Про землі Міноборони
6
Після розвалу Радянського Союзу Міністерство оборони успадкувало понад 600 000 га землі. Через корупцію та неефективне управління відомство вже втратило ефективний контроль над приблизно 100 000 га. Чи вважаєте Ви це проблемою, і які перші найважливіші кроки плануєте у цьому напрямку?
Потрібно системно вирішувати проблему неефективного використання ресурсів Міноборони. Необхідно провести повний аудит земельних і не тільки ресурсів, оцінити ефективність використання та видатків бюджету на ці ресурси, впровадити суворий облік землі та відповідальність за порушення законодавства.
Про житло для військовослужбовців
7
Зараз в Україні у черзі на отримання службового та постійного житла знаходяться приблизно 47 тисяч сімей військовослужбовців. Які заходи Ви плануєте вжити для вирішення цієї проблеми?
Достойні зарплати військовим, постійно діюча програма будівництва житла для військовослужбовців, програми довгострокового кредитування на придбання у власність житла. Програма допомоги сім’ям військових, які загинули.