Повернутись до Дослідження і аналітика
9 лютого, 2023
Аналіз законопроєкту 4210 щодо зміцнення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України

НАКО проаналізувала законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань національної безпеки і оборони щодо зміцнення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України, удосконалення об’єднаного керівництва силами оборони держави та планування у сферах національної безпеки і оборони» №4210.

За підсумками аналізу НАКО, визначальним є те, що законопроектом передбачається визначення правових засад демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України, військового керівництва та процедур оборонного планування у сферах національної безпеки та оборони.

Іншими словами це дасть можливість узгодження демократичних цінностей з адекватною оборонною політикою.

НАКО детально проаналізувала цей законопроєкт та встановила, що важливими позитивними положеннями законопроєкту є деталізація вимог призначати на посади Міністра оборони, його першого заступника та заступників цивільних осіб, при чому з моменту звільнення таких осіб з військової служби має пройти не менше 5 років. 

Експерти НАКО також звернули увагу на те, що нормативно-правовий акт відповідає принципам цивільного контролю, які прийняті в державах-членах НАТО та ЄС і є вкрай важливими для нормального функціонування військового управління, в тому числі в умовах сьогодення нашої країни, - війни.

Ознайомитися з детальним аналізом ви можете нижче: