Гнап Дмитро Володимирович
Політична партія «Сила людей»
Про євроатлантичну інтеграцію
1
До якої міри, на Ваш погляд, корупція у секторі оборони становить перешкоду євроатлантичній інтеграції України? Якщо Вас буде обрано Президентом України, якими будуть Ваші кроки з її подолання?
Корупція в сфері оборони становить серйозну перешкоду європейській інтеграції. Але, насамперед, вона завдає великої шкоди Україні в питанні захисту своїх територій від агресивних дій Росії. Ми не зможемо виграти війну, поки у нас орудують мародери в тилу. Основні кроки подоланні корупції: встановлення верховенства права і невідворотності покарання за корупційні злочини. Серйозне оновлення керівництва Міноборони, розпродаж низки державних підприємств ВПК на умовах збереження їхньої профільної діільності. Відкритість державних закупівель в сфері оборони.
Про секретність у національній безпеці
2
Певний рівень секретності у питаннях національної безпеки є важливим для кожної країни, проте надмірна засекреченість може сприяти поширенню корупції та зловживанню владою. Чи вважаєте Ви, що необхідно надавати більше доступу до інформації у сфері оборони, і якщо так, то як Ви пропонуєте це робити?
Навіть в умовах війни має бути відкритим доступ для громадськості до Державного Оборонного Замовлення. Засекреченими мають бути лише стратегії та плани Генерального штабу із проведення військових операцій.
Про оборонні закупівлі
3
Дієва система закупівель, яка забезпечує ефективне використання коштів і гарантує, що військовослужбовці мають усе необхідне, відповідає інтересам всіх українців. Як Ви пропонуєте зменшувати корупцію у сфері оборонних закупівель?
Повним оновленням керівництва Міністерства оборони, залученням значної частини цивільних спеціалістів та конкурсній, контрактній основі Продажем за відкритими процедурами державних підприємств із галузі ВПК, в окремих випадках – із збереженням профілю підприємства. Відкриттям доступу до Державного оборонного замовлення.
Про Укроборонпром
4
Укроборонпром становить велику частину сектору оборони України. Які заходи Ви плануєте вжити, щоб забезпечити ефективне управління цим концерном?
Крок 1. Проведення детального аудиту роботи всього державного концерну. Крок 2. За результатами аудиту – частковий розпродаж підприємств ДК за відкритими змагальними процедурами. Крок 3. На тих підприємствах, що залишаться в державній власності – заміна керівництва, складання стратегій і бізнес-планів розвитку, встановлення чітких KPI для менеджменту по модернізації і обсягам виробництва.
Про торгівлю з непідконтрольними територіями
5
Легальна або нелегальна торгівля з непідконтрольними територіями (Донбас та Крим) створює корупційні ризики, зокрема, і в армії. Як Ви плануєте вирішувати цю проблему?
Торгівля з окупованими окупованими територіями неможлива в жодному вигляді. Її треба припинити.
Про землі Міноборони
6
Після розвалу Радянського Союзу Міністерство оборони успадкувало понад 600 000 га землі. Через корупцію та неефективне управління відомство вже втратило ефективний контроль над приблизно 100 000 га. Чи вважаєте Ви це проблемою, і які перші найважливіші кроки плануєте у цьому напрямку?
В разі, якщо в окремих випадках ще чинний термін давності для кримінальних злочинів, то необхідне відкриття провадження, доведення його до суду і повернення земель у власність держави. В разі, якщо відбувся перепродаж третім особам – стягнення і відшкодування з винних посадовців матеріальних втрат за рахунок розпродажу їхнього майна. Решту – більшу земель, які не використовуються напряму у військових цілях розпродати після запуску повноцінного ринку землі.
Про житло для військовослужбовців
7
Зараз в Україні у черзі на отримання службового та постійного житла знаходяться приблизно 47 тисяч сімей військовослужбовців. Які заходи Ви плануєте вжити для вирішення цієї проблеми?
Крок 1. Затвердження плану реформування Збройних Сил України за стандартами країн НАТО. Крок 2. Після цього – остаточне затвердження штатної кількості ЗСУ, скорочення частини військових, як таких, що не пройдуть відбір до оновленого війська. Крок 3. Інвентаризація потреб службовців оновленого війська у житлі. Крок 4. Розробка системи забезпечення житлом через пряму адресну фінансову допомогу на винаймання житла. Або будівництво сучасних військових містечок поблизу військових частин та військових баз.