loading

НАКО підписала лист неурядових організацій до ЄС із закликом узгодити санкції проти Білорусі та Росії

1716194323 sanktsiibilros 1 png 1

Неурядові організації закликають Європейський Союз узгодити санкції проти Білорусі та Росії.

«Усі товари, які легально потрапляють в Білорусь, можуть вільно переправлятися в Росію в межах домовленостей про безмитний кордон між двома країнами. Це посилюється непохитною підтримкою Росії та співучастю білоруської влади у війни проти України. Як свідчать докази, Росія використовує розбіжності в санкціях ЄС для переправлення заборонених товарів через Білорусь. Без узгодження обох режимів санкцій Білорусь і надалі слугуватиме воротами для заборонених товарів і послуг, підриваючи санкції ЄС проти Росії», – йдеться у листі.

НАКО підтримує заклик розширити санкції проти Білорусі, щоб послабити спроможності Росії продовжувати війну проти України.

Зокрема, ЄС повинен вирішити питання щодо різниці в заборонах на експорт:

• Товарів, які можуть сприяти підвищенню промислових потужностей Росії;

• Предметів розкоші;

• Обладнання для виробництва напівпровідників;

• Очищення нафти та зрідження природного газу;

• Танкерів для перевезення сирої нафти або нафтопродуктів;

• Програмного забезпечення для управління підприємствами та програмного забезпечення для промислового проектування та виробництва.

ЄС також повинен запровадити для Білорусі аналогічну заборону на транзит, як і для Росії.

Без цих додаткових заходів Білорусь продовжуватиме діяти як чорний хід для передачі товарів та технологій ЄС до Росії.

Підписанти:

  • The B4Ukraine Coalition
  • Dixi Group
  • Green Alternative
  • Independent Anti-Corruption Commission (NAKO)
  • International Partnership on Human Rights
  • Kyiv School of Economics
  • Norwegian-Ukrainian Friendship Association
  • PR Army
  • Progressive Shopper
  • Razom We Stand
  • Resilient Ukraine
  • StateWatch
  • State Capture
  • U8 Ukrainian Analyticial Centre
  • Business and Human Rights Resource Centre
  • Zevin Asset Management