Виконавча директорка НАКО Олена Трегуб відвідала 55-й Всесвітній економічний форум, що відбувся 20–24 січня 2025 року в Давосі, Швейцарія. Темою форуму стала «Співпраця в інтелектуальну епоху».
Як розповіла Трегуб, учасники заходу насамперед обговорювали перспективи та напрямки розвитку сучасних технологій, зокрема штучного інтелекту, криптовалют, квантових компʼютерів, і їхній вплив на економіку. «Але це не означає, що тема війни в Україні, миру і безпеки лишилася поза увагою. Просто не домінувала. Зокрема, цього року говорили про інвестування в українські оборонні технології та відбудову», — сказала вона. З ініціативи українських активістів й інноваторів на форумі відбулися заходи, присвячені напрацюванням України в оборонній сфері. Міжнародні інвестори почали цікавитися українськими оборонними компаніями, що, на думку Олени, є позитивним трендом.
Виконавча директорка НАКО також зауважила, як змінилося ставлення до України на форумі. За її словами, президент України Володимир Зеленський був справжньою зіркою для учасників форуму та мешканців Давосу, а його промову цитували місцеві медіа.
Окремо Олена Трегуб відзначила важливість Українського дому, назвавши його символічним «посольством» України на форумі. «Туди заходили дуже багато людей, аби взяти участь у заходах чи просто висловити слова підтримки нашій державі. Всього лише 30 країн світу мають такі “посольства” у Давосі», — сказала вона.
Олена констатувала, що сьогодні Україна краще інтегрована в міжнародний простір — і нас поступово починають сприймати як відкритих до співпраці партнерів. Водночас вона зауважила, що це дається ціною крові, яку військові і цивільні проливають у війні проти Росії.
Перше фото: World Economic Forum/Pascal Bitz