loading

Як посилити санкційний тиск на РФ? Представниця НАКО взяла участь в експертному обговоренні

1760118478 630 360 1760010497 969 1 jpg 1

9 жовтня 2025 року старша дослідниця НАКО Вікторія Вишнівська взяла участь в експертному обговоренні дослідження Мережі захисту національних інтересів АНТС «Стратегія перемоги через посилення санкційного тиску на Росію». Дослідження мало на меті показати, як західні країни можуть перейти від «уповільненого тиску» до тотальної економічної ізоляції РФ.
Як зазначила у своєму виступі Вишнівська, після початку повномасштабного вторгнення США та країни ЄС припинили прямі поставки мікроелектроніки в Росію. Однак вже за півтора року РФ переналаштувала шляхи постачання критичних технологій. Це підтверджує й інтенсивність російських атак, яких побільшало з початку 2024 року.
«Європейські країни і США ніяк не можуть повпливати на інші країни, які є псевдонейтральними або не дуже нейтральними і які продають Росії мікроелектроніку. Значною мірою цьому посприяли три країни — Китай, Туреччина і Об'єднані Арабські Емірати. Китай складає зараз понад 70% реекспорту», — підкреслила експертка НАКО.
Ланцюги постачання мікроелектроніки до Росії можуть проходити через кілька країн. Це ускладнює для виробників контроль за кінцевими споживачами. Тому важливим компонентом протидії стає залучення третіх країн, які хочуть отримувати мікроелектроніку від Європи та США, але водночас не враховують наслідки її перепродажу.
Однак сьогодні західним партнерам не вистачає ресурсів, щоб ефективно виявляти, досліджувати та протидіяти шляхам обходу санкцій. «На жаль, наші колеги не можуть ефективно впоратись із тими викликами, які створює для них Росія. Четвертий рік історія на тому самому місці. Ми можемо хіба що більш проактивно, знову і знову говорити про це», — підсумувала Вікторія Вишнівська.
Фото: Укрінформ