У п’ятницю, 26 березня, о 10:30 Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони презентуватиме новий аналітичний бриф «Впровадження стандартів корпоративного управління в оборонній промисловості України: від ініціативи до імплементації». У ньому – оцінка поточного стану справ і пропозиції НАКО щодо практичного впровадження стандартів корпоративного управління на державних підприємствах оборонно-промислового комплексу України.
Понад 100 державних підприємств, заводів і конструкторських бюро, 6 спецекспортерів та загальна кількість працівників, що перевищує 67 тис. осіб – так зараз виглядає Укроборонпром, флагман оборонної промисловості України. Державний оборонний концерн зібрав у собі чимало ресурсів, які далеко не завжди використовувалися ефективно та прозоро.
Щоб посилити спроможності оборонно-промислового комплексу України, підвищити його конкурентоздатність на світовому ринку та розбудувати ефективніші підприємства, які будуть здатні забезпечувати українську армію, необхідно провести корпоратизацію та впровадження міжнародних стандартів корпоративного управління. Ця реформа є вирішальною для національної безпеки України, здатності України захищати свою демократію та рухатись у бік євроатлантичної інтеграції.
Про те, що державним підприємствам необхідна трансформація, говорять вже майже 30 років. Однак про те, що підприємствам оборонно-промислового комплексу теж потрібна корпоратизація, заговорили відносно нещодавно. Лише кілька років тому уряд почав робити перші кроки з реформування цих державних підприємств.
Наприкінці 2020 року розпочалася підготовка концерну до проведення реформи корпоратизації та впровадження стандартів корпоративного управління, а вже у січні 2021 року Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт №3822, який дає старт трансформації Державного концерну “Укроборонпром”. Наразі народні депутати активно працюють над текстом законопроєкту до другого читання.
Під час заходу обговорюватимуть ключові аспекти реформи корпоративного управління Державного концерну “Укроборонпром”, а саме:
Питання наглядових рад: як їх захистити відт політичного тиску та корупційних ризиків?
Впровадження нових стандартів прозорості: чого бракує підприємствам ОПК для більшої довіри з боку суспільства та міжнародного ринку?
Антикорупційна політика та комплаєнс: що потрібно для більш ефективного запобігання корупції?
Учасники:
Модератор: Браян Боннер, головний редактор KyivPost.
Прес-конференція відбудеться в інформаційній агенції УНІАН за адресою вул. Хрещатик 4, м. Київ. До заходу можна долучитися офлайн чи онлайн. Зареєструватися до участі в заході можна за цим посиланням.