Про нас

Незалежний Антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) – це громадський орган, який утворили українські громадські діячі і журналісти та міжнародні експерти,  для протидії корупції в сфері безпеки та оборони.

НАКО є спільним міжнародно-національним проектом Програми протидії корупції у сфері безпеки і оборони Transparency International Великобританії та Transparency International України за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Комітет покликаний оцінити корупційні ризики у сфері оборони та безпеки, надати рекомендації уряду та міжнародним партнерам щодо зниження рівня корупції, сприяти підвищенню прозорості та підзвітності державних органів перед суспільством, підвищенню темпів реформування сектору безпеки та оборони та здійснювати громадський контроль у сфері антикорупційних перетворень державних оборонних структур. На 2017 рік заплановано співпраця з головними учасниками сектору безпеки та оборони – Міністерством оборони України та державними підприємствами оборонної промисловості, а до кінця 2018 року планується поширити діяльність комітету на Міністерство внутрішніх справ, Службу безпеки, Раду національної безпеки та оборони, Національну гвардію.

Комітет також буде допомагати Міністерству оборони України у підвищенні Індексу антикорупційної політики в оборонному секторі (Government Defence Anti-Corruption Index, GDACI), що передбачено Стратегічним оборонним бюлетенем України.

Основні завдання НАКО та шляхи їх реалізації викладені в Стратегії НАКО 2017-2018

Проект ґрунтується на успішному досвіді діяльності подібних структур в інших країнах – Комітету по моніторингу та оцінці в оборонній сфері в Афганістані, Громадської платформи по реформуванню оборонного сектору в Палестині та Міжнародної комісії проти безкарності у Гватемалі.

Фінансово та операційно НАКО не залежить від уряду, при цьому працює із іншими антикорупційними органами країни та антикорупційними структурними підрозділами  при оборонних відомств.

Тривалість І етапу проекту: березень 2016 р. – грудень 2018 р.

Донор: Міністерство закордонних справ Нідерландів