Про нас

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) – це громадський орган, створений українськими активістами та міжнародними експертами для протидії корупції у сфері безпеки та оборони.

НАКО є спільною ініціативою Програми протидії корупції у сфері безпеки та оборони Transparency International Великобританія та Transparency International Україна, що проходить за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів та Міністерства закордонних справ Швеції.

Комітет уповноважений здійснювати оцінку корупційних ризиків у сфері безпеки та оборони, надавати рекомендації уряду та міжнародним партнерам щодо зниження рівня корупції, сприяти підвищенню прозорості та підзвітності державних органів перед суспільством, сприяти прискоренню реформ у секторі безпеки та оборони, здійснювати громадський контроль у сфері антикорупційних перетворень державних оборонних структур. На 2017 рік запланована співпраця з головними відомствами сектору безпеки та оборони – Міністерством оборони України та державними підприємствами оборонної промисловості, – а до кінця 2018 року планується поширити діяльність Комітету на Міністерство внутрішніх справСлужбу безпекиРаду національної безпеки та оборони, Національну гвардію.

Крім того, Комітет допомагатиме Міністерству оборони України працювати над підвищенням Індексу антикорупційної політики в оборонному секторі (Government Defence Anti-Corruption Index, GDACI), що передбачено Стратегічним оборонним бюлетенем України.

Основні завдання НАКО та шляхи їхньої реалізації викладені у Стратегії НАКО 2017-2018 рр.

Проект ґрунтується на успішному досвіді інших аналогічних ініціатив: Комітету з моніторингу та оцінки оборонної сфери Афганістану, Громадської платформи з реформування оборонного сектору Палестини, Міжнародної комісії із запобігання та протидії безкарності у Гватемалі.

Організаційно і фінансово НАКО не залежить від державних органів, при цьому співпрацює з іншими антикорупційними агенціями, що формуються при Міністерстві оборони.

Тривалість І етапу програми: березень 2016 р. – грудень 2018 р.

Донори: Міністерство закордонних справ Нідерландів, Міністерство закордонних справ Швеції.